top of page

Kā paaugstināt cenu?


Kā pašnodarbinātais/freelance/pakalpojuma sniedzēja darbojos jau vairāk kā 14 gadus. Ik pa laikam esmu strādājusi algotu nepilna laika darbu, parasti, lai būtu kolektīvs, satiktos ar cilvēkiem vai gūtu pieredzi un atsauksmes. Pēdējos 3 gadus aktīvi pārdodu pašas radītus produktus caur Instagram platformu un mājaslapu.


Mana pirmā cena bija 1 Ls stundā par angļu valodas privātstundu 2008.gadā. Nepilnu 5 gadu laikā es to pacēlu līdz $50 stundā.

Tāpat arī privātās jogas, meditācijas un nu jau idividuālās izaugsmes sesijas no bezmaksas esmu veiksmīgu pārdevusi līdz pat 250€ par sesiju.


Vai tā ir tikai spēle ar cipariem un iespējama tikai tad,

ja ieguldi tādas summas sevī?


Uzreiz teikšu nē, jo šis nebūs par vibrācijām, bet gan manu pieredzi, novērojumiem, neveiksmīgiem gadījumiem un pārliecību par sava produkta cenu.


Tātad sākam ar angļu valodas privātstundām. Šeit Tu atradīsi atbildes arī tad, ja pasniedz citus priekšmetus vai strādā ar klientiem stundu ilgās sesijās. Šis var darboties arī tad, ja esi koučš/mentors.


Kā no 1 Ls stundā palielināt savu cenu 50 reizes?

#1 Tas nenotika vienā dienā!

#2 Es pacēlu savu kvalifikāciju.

#3 Biju tur, kur ir liels pieprasījums.

#4 Izmantoju laiku savā labā.

#5 Pielāgojos klientiem, bet nebiju pieejama vienmēr.

#6 Izsmēlu šo formulu un atdūros pret griestiem...


Šeit mazliet vairāk detaļu: kad sāku mācīt, man bija tikai laba angļu valoda, gribasspēks un pozitīvākā attieksme uz zemeslodes. Kad pēc pavisam neilga laika sapratu, ka šis ir tas, ko es vēlos, es sameklēju labākos kursus, kuros apgūt tieši pasniegšanu. Mana vīzija vienmēr bija strādāt jebkur pasaulē, tāpēc Latvijas Universitāte nebija opcija, jo, diemžēl, tā nav atpazīstama visur. Izvēlējos University of Cambridge sertifikātu angļu valodas pasniegšanā, kas bija kā otrā pase, lai pasniegtu valodu jebkur pasaulē un par augstāku cenu. Šis posms aizņēma apmēram 1 gadu (labākā kursa atrašana, naudas krāšana, intervijas (netiku ar pirmo), sagatavošanās, apmācības un sertifikāta iegūšana).


Vai Tev ir labākā kvalifikācija savā lauciņā?

Vai lielākā pieredze savā jomā?


Tā kā pieprasījums vēl pirms sertifikāta iegūšanas auga, mācīju Siguldā. Tur nebija daudz privātskolotāju, turklāt ne tādas, kuras kopā ar bērniem vārtās pa zemi, lai iemācītu vārdu ''dubļi''. Tad ātri vien 5 stundu darba diena bija pilna ar klientiem. Es biju vietā, kur mani vajag.


Vai Tu esi vietā, kur vajag to, ko Tu dod?


Piedod, bet ziemas cepurēm nebūs lielākais noiets Ēģiptes kūrortā.


Laiks = nauda. 100% jā! Kad sāku, es braucu pie klientiem. Ceļš aizņēma vidēji +/- 30minūtes, bet pie mācību stundas par to, protams, es neņēmu papildus samaksu.

Pēc kāda laika sapratu, ka nav izdevīgi. Nomācu 5h, saņemu par 5h, bet pati pavadu 5h + 3h ceļā no vienas vietas uz otru.

Sāku pieņemt klientus pie sevis mājās. Mācīju 5h, saņēmu par 5h.

Atceries, laiks ir nauda! Ja Tevi attur tas, ka Tev nav labākais dzīvoklis, perfektākā grīda, noliec to malā. Labāk ir strādāt 5h mājās un atlikušo laiku veltīt sev, ģimenei, saviem projektiem nekā barot savu ego ar to, ka ''nerādīšu savu dzīves vietu'' + vienmēr ir iemesls ''savākt'' māju, zin kā nāk ciemiņi vai klienti + vēl nes Tev naudu. :)
Pielāgoties klientiem, bet nebūt pieejamai visu laiku!

Es zinu, ka es noteikti par daudz ņēmu klientus vakaros un neizbaudīju vasaras siltās peldes, jo mācīju, bet es nebiju pieejama brīvdienās, tāpēc nedēļas dienas bija aizpildītas. Šeit, protams, arī darba specifika - liela daļa tika pēcpusdienās/vakaros. Es pielāgojos, jo tad es varēju pelnīt. Taču sasniedzu griestus.


Vienā brīdī Tu vienkārši esi tajā vienā zonā, un tie man bija $25 stundā - strādāju Vjetnamā. Šad un tad bija universitātes projekti, kuros saņēmu $50 stundā. Bet augstāk kaut kā nevarēja. Vienkārši šādam pakalpojumam bija griesti.

Vietai, kur biju šādi bija aptuvenie griesti. Pakalpojumam, ko sniedzu šis bija maksimums.


Ko tālāk? Varbūt arī Tu esi šādā situācijā savā dzīvē šobrīd?


Tu sniedz pakalpojumu, bet sajūta ir - esmu sasniegusi maksimumu, esmu sevi izsmēlusi. Gribas vairāk! Gribas labāk! Gribas citādāk! Kaut gan, protams, gribētos ar to pašu veco metodi tikt pie lielāka kāpostiņa, bet, nē, šeit jāmācās bija man pašai.


Man gan tas notika arī paralēli nomainot to, ko es pamatā daru, bet struktūra bija tāda pati. Es pasniedzu jogu, privātstundas - tas pats vecais $25-$50 stundā.

Atkal griesti!


Kā lai pārvar? Ko lai dara?


Paaugstināt cenu vienkārši nevar, jo klienti aizies citur, ir veselīgā konkurence, tāpēc es neesmu vienīgā izvēle.


Jauni pakalpojumi? Jā, kādi? Jauns veids kā pasniegt? Jā, kāds? Unikāla metode - o jā, šis jau ir garšīgi.

Jauns pakalpojums - es sāku vadīt retrītus. 1h garas jogas nodarbības vienu reizi nedēļā vietā mani klienti izvēlējās pavadīt kopā ar mani visu nedēļas nogali.

Es sāku pasniegt grupu nodarbības. Ja individuālā nodarbība man ienesa $25 - $50 stundā, tad grupu nodarbībā cena bija $10 un vidēji 10 cilvēku, tātad te cena jau ir uz pusi augstāka.


Unikāla metode. Ar šo eksperimentēju, bet es ieliku savās nodarbībās kaut ko no visa, ko mācījos es pati - elpošanas prakses no Sadhguru ašrama, dejošanu no modernajiem Kalifornijas jogas skolotājiem, dziļo relaksāciju ar Wim Hof elpām - viss kopā bija tas, kas klientiem lika nākt pie manis, nevis iet citur.


Griesti. Bet, protams, arī šeit Tu sasniedz tos. Tad ir jāskatās tālāk - ko vēlies Tu, cik liela kapacitāte Tev ir?

Bet izej cauri šiem jautājumiem:


Kādu ekskluzīvu pakalpojumu es varētu sniegt?

Vai ir kāds unikāls, jauns veids, kā es varu piedāvāt savu pakalpojumu?

Mana metode, vai tā ir unikāla?

Vai es varu pasniegt vairāk cilvēkiem? Kā?
Kā ar koučingu, kursiem?

Es neteiktu, ka šis ir vieglākais par ko runāt, jo šobrīd esmu tajā iekšā, bet šī ir arī mana refleksija, journaling, atskatīšanās un zoom out, lai redzētu no malas, kas man ir palīdzējis un ļāvis pacelt cenu.


Sākums bija Facebook maksas grupa, kurā vienreiz nedēļā liku video + meditāciju un par to prasīju 20€ mēnesī. Daudz devu bez maksas - video, meditācijas plkst. 11.00 no rīta, Youtube video, podkāstus.

Kāpēc? Jo sākumā manī bija lielais bloks - es nevaru prasīt naudu par garīgumu, tam jābūt ir bez maksas.

Otrais iemesls - tīri praktisks - es nezināju, par ko prasīt naudu, par ko nē un kā? Kā es varu paprasīt naudu par podkāstu? Kā par Youtube video?

Bija tie daži foršie gadījumi, kad kāds vienkārši atsūta vēstuli ar tekstu: "Klau, es katru rītu klausos Tavu meditāciju. Gribu Tev pārskaitīt naudu!" Bet ar šādiem piedāvājumiem es katru dienu nepaēstu.


Man atkal bija jāmācās - pacēlu kvalifikāciju, bet jogas/meditācijas jomā. Šoreiz mācījos pārdot, runāt par sevi, prezentēt, izstāstīt savu stāstu. Mācījos, kā veidot kursus, kā pārdot un sāku darīt.

Bija arī pieprasījums, jo nebija daudzi, kuri runātu par manifestāciju, meditētu un rakstītu kladītēs afirmācijas katru dienu.


Tātad pareizie apstākļi un to izmantošana:

  • manu pakalpojumu vajag,

  • es attīstu sevi vajadzīgajā virzienā (mācos prezentēt, pārdot),

  • radu jaunu, unikālu produktu vai to, kas tajā brīdī vajadzīgs,

  • visu laiku veidoju saturu, savu brendu, savu identitāti un atgādinu, ka es šeit esmu visās sociālajās platformās.

Vai pērk?

Dažus kursus vairāk, dažus mazāk. Ir kursi un piedāvājumi, kuriem bija 0 klientu. Ir kursi, kurus klienti nevar sagaidīt. Man ir lēti un ir dārgi kursi. Es eksperimentēju, es vados pēc iekšējās sajūtas un pēc ārējā pieprasījuma, bet es nekad neiešu pret savām vērtībām, pret to, kas man neinteresē vai galīgi nav mans. Vai nu es to padarīšu par savu, vai arī tam, ko es radīšu, atradīšu vidi, kurā to pērk, grib un kur tas var attīstīties.


Tātad vērtīgie jautājumi Tev šeit:


Vai es radu saskaņā ar savām vērtībām vai akli sekoju pieprasījumam -

radu to, ko grib, bet izdegu un man pašai nepatīk tas, ko es radu?


Bet vēlreiz par cenu. Manas pirmās individuālās konsultācijas bija bez maksas, tad bija 25 eiro, tad 50, tad 125, šobrīd 250.

Atkal reiz 10. Kā?

Man ir ko piedāvāt. Man ir materiāli, pieredze un kaifs šo darīt. Man ir atbildes.

Kad devu ''lēti'', man nebija pieredzes, atbildes, es vēl nezināju, cik daudz es varu un vai es varu. Man bija tikai tas laiks ar klientu, ko es viņam iedevu. Es nevarēju iedot jaudīgu mājasdarbu, kas ir klientam pieejams 24/7 skaistā platformā. Man nebija meditāciju ieraksti, ko nodot. Tagad ir un tagad tas veido to daļu, kur klients vairs man nemaksā par stundu, viņš maksā par visu to īpašo programmu, ko viņam iedodu. Arī par kontaktiem, ieteikumiem un padomiem - jo tā visa vairāk ir man, jo vairāk varu nodot klientiem.


Ko es šobrīd redzu kā vissvarīgāko, ja Tu esi starp vienu cenu vai gribi nomainīt pakalpojumu veidu?

Iemācies sevi pasniegt! Iedomājies saburzītu kleitu un izgludinātu veikalā uz pakaramā - kura Tev liksies pievilcīgāka? Tāpat kā dārgā restorānā nelielais steika gabaliņš liksies gardākais uz pasaules, bet netīrā ielas ieskrietuvē Tu pat negribēsi skarties klāt ēdienam.

Tieši tāpat ir ar Tavu cenu - tas nav par cenu, tas ir kā Tu nāc ar savu piedāvājumu- kā saņurcīta kleita vai lēta ieskrietuve vai izgludināta kleita un dārgs restorāns.


Prezentācija - Tava runa par sevi un par savu pakalpojumu -

nāk no Tavas pārliecības!


Un tieši to es mācu Pārdod Sevi Pārliecinoši kursā, kurš atkārtoti sākas JAU no 16. decembra.

Tā ir tā vieta, kur Tu vari izgludināt savu kleitu,

kur Tu vari savu steiku sagriezt mazākos gabaliņos un pārdot dārgāk!

Tur Tu noparkosi savu ego un perfekcionismu un iemācīsies pastāstīt par sevi,

prezentēt un ietērpt savu pakalpojumu skaistā iepakojumā un pārdot pareizajā vidē!Gaidu Tevi!

Tiekamies,

Monta
144 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page