top of page

Kāda ir Tava mīlestības valoda?

Esi dzirdējusi vai lasījusi grāmatu "5 mīlestības valodas"?

Ja atbilde ir NĒ, tad es Tev došu īsu ieskatu tajā, kas ir mīlestības valodas, bet, ja esi lasījusi, tad šis būs labs atgādinājums par tām.Es grāmatu "5 mīlestības valodas" pirmo reizi lasīju pirms 10 gadiem. Pēc tās izlasīšanas es sapratu, kādas ir mīlestības valodas, kā es darbojos attiecībās, kāpēc man attiecībās kaut kas ir par daudz, bet kaut kas par maz. Es nonācu pie secinājuma -

mēs katrs mīlestību izjūtam savādāk, jo esam unikāls.

Vispirms vēlos Tev uzdot dažus kvalitatīvos jautājumus. Vari atbildēt uz tiem pie sevis, bet vislabāk būs, ja atbildēsi rakstiski savā kladītē, jo tad varēsi pieskārties katrai sīkākajai detaļai un ļoti precīzi visu aprakstīt.

Apsēdies mierā un klusumā un atbildi uz šiem jautājumiem:


  • Kādas dāvanas Tev bērnībā patika saņemt?

  • Kā pavadīji laiku kopā ar draugiem? Kādas bija jūsu attiecības? Kas bija kopējais un foršais, ko jūs darījāt?

  • Kad Tu juties visvairāk mīlēta/mīlēts kopā ar vecākiem? Kas tajā brīdī notika, ko darījāt, ko runājāt?

  • Kādas bija Tavas pirmās attiecības, kurās Tu juties mīlēta un novērtēta? Kāpēc Tu tajās juties lieliski?


Un tagad paskatīsimies, kādas tad ir 5 mīlestības valodas. Iespējams, ka pēc atbildēm uz jautājumiem un mīlestības valodu aprakstiem jau atpazīsi, kura ir Tavējā.Vārdi

No angļu valodas "affirmation words". Ja esi bijusi pie manis kursos vai izaicinājumos, tad Tu noteikti jau zini, kas tas ir, un arī praktizē tos savā ikdienā.


Kas tad ir "affirmation words"? Tas ir, kad Tu ar pozitīvu nodomu afirmē vai apstiprini, ka viss ir labi un forši. Piemēram, kad sev, skatoties spogulī, saki: "Es esmu skaista! Es esmu laba sieva, draudzene un mamma! Man labi padodas gatavot ēst! Es esmu fantastiska darbiniece!"

Un tagad iedomājies, ka Tu šādus, pozitīvus vārdus saki otram cilvēkam: "Tu esi skaists! Tev lieliski padodas tas, ko Tu dari! Tu mani iedvesmo!"


Kādam tas var šķist lieki, jo šķiet, ka otram cilvēkam "sakāps galvā". Bet es Tev teikšu, ka tas ir pilnīgi nevajadzīgs bloks mūsu galvās. Kāpēc, lai Tu kādam neveltītu labus vārdus? Tie ir par brīvu un bez maksas. Tomēr pievērs uzmanību, vai tā ir otra cilvēka mīlestības valoda. Un sāc šo refleksiju no savas pieredzes un skatu punkta, piemēram, kāpēc Tev tik ļoti patika tajās labajās attiecībās? Iespējams, ka otrs cilvēks Tev katru dienu izteica šos labos vārdus un komplimentus.Kvalitatīvi pavadīts laiks

Vienmēr sāc ar savu skatu punktu - kāds tas ir Tev? Kādam tie būs pārgājieni vai kāpšana kalnos, citam sarunas, bet vēl kādam tas var būt labs koncerts, kino vai teātra apmeklējums. Varianti ir neiedomājami daudz.


Man tās ir sarunas. Noteikti kvalitatīvas sarunas vērtēšu augstāk nekā kino vakaru. Telefonus un citus traucēkļus tajā brīdī noliekam malā un apspriežam konceptus, attiecības, sajūtas un emocijas. Bet vēl foršāk, ja to vēl var apvienot ar pastaigu svaigā gaisā. Es esmu pārliecināta, ka šī ir mana mīlestības valoda, jo tas man ir ļoti svarīgi!


Paskaties uz sevi - vai arī Tev šis ir svarīgi? Vai kvalitatīvi pavadītu laiku novērtē arī Tavs mīļotais cilvēks?Pieskārieni

Man šķiet, ka mēs ikdienā pat līdz galam nenovērtējam, cik pieskārieni ir svarīgi un ekskluzīvi. Tas ir kaut kas tāds, ko mēs patiesībā tik bieži nemaz nesaņemam. Īpaši, ja Tu neesi pastāvīgās attiecībās.


Kad es dzīvoju viena, tad masāža bija man ļoti svarīga sevis palutināšana, pēc kuras es patiesi sapratu, cik man ļoti pietrūkst pieskārieni. Arī pieskārieni ir viena no manām mīlestības valodām.


Gribu pieminēt, ka pieskārieni var būt dažādi. Tā var būt masāža, tie var būt apskāvieni vai apķeršana, tā var būt vienkārši iespēja sadoties rokās. Paskaties un pavēro cilvēkus sev apkārt - kuram patīk pieksārieni un kuram nē?

Vīrietim šī mīlestības valoda var būt ļoti svarīga, īpaši, ja bērnībā viņš ir maz vecāku mīļots un apskauts.

Kad vīrietis pieskaras sievietei ir viņi attiecībās vai nav, tas ne vienmēr ir jātulko kā "Es gribu seksu!". Tas var būt vienkārši uzmanības pievēršanai vai tāpēc, ka viņš vienkārši grib sajust otra cilvēka klātbūtni.Darbi

Šī ir ļoti interesanta mīlestības valoda!

Darbi = izdaru Tavā vietā!


Man traukus nomazgāt nav problēmas, īpaši tāpēc, ka man ir trauku mašīna - esmu ar mieru sakārtot traukus tajā, bet ļoti novērtēju un priecājos, kad mans partneris tos izņem ārā. Vēl man ļoti patīk gatavot ēst, vai noslaucīt galdu un apliet puķes. Savukārt partneris vienmēr parūpēsies, lai mocim būtu degviela.


Te varam pavērot sevi - kas ir tās lietas, ko darām ar prieku, bet, kas mums sagādā grūtības vai ne tik ļoti patīk darīt? Tad mēs varam savam mīļotajam cilvēkam vai draugam palūgt to izdarīt mūsu vietā. Savukārt viņš var palūgt mums izdarīt lietas, kuras viņam nepatīk darīt.Dāvanas

Aizmirstam teicienu "Mani ar dāvanām nevar nopirkt!". Tas ir kārtējais bloks. Neviens Tevi negrib nopirkt!

Vai atceries sajūtas bērnībā, kad saņēmi dāvanas vai pārsteigumus? Esot pieaugušam tas ir tas pats! Dāvanas nav tikai lietas. Tie var būt piedzīvojumi, sajūtas, emocijas un atmiņas, kas Tev asociējas ar to saņemšanas procesu.


Kvalitatīvas sarunas noteikti it mana pirmā mīlestības valoda, taču dāvanas rada manī tik pozitīvas sajūtas un emocijas. Es jūtos lutināta!


Ja dāvanas ir tas, kas Tev pietrūkst savās attiecībās, tad Tu noteikti vari arī painformēt un palūgt savam mīļotajam cilvēkam: "Mīļais, pārsteidz mani ar kādu dāvanu. Es justos ļoti, ļoti mīlēta!"


Ejot cauri šiem mīlestības valodu aprakstiem, mēs varam sevi un arī sev tuvos cilvēkus saprast, gan atrast sev un mīļajiem cilvēkiem svarīgākās mīlestības valodas, lai uzlabotu komunikāciju un attiecības.


Kura ir Tava mīlestības valoda?

Es ļoti priecāšos, ja padalīsies! :)


Lai noklausītos pilno epizodi par 5 mīlestības valodām, meklē to Spotify vai noskaties seit:


Šeit būs skaista Mīlestības Meditācija, kuru veltīt savam ķermenim:


137 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page