top of page

Kāpēc Tu vēl nemeditē?

Šorīt centos atcerēties, kā es sāku meditēt un kāpēc es to nesāku ātrāk, es atskārtu vienu domu, kas mani toreiz atturēja:

Pirms es aizeju uz meditācijas nodarbību es gribēju zināt, kā meditēt.

Cik absurdi!



Ja Tev šķiet, ka Tu vienīgā tāda esi, tad - neesi gan! Arī es agrāk centos no sākuma būt perfekta un tad iet uz nodarbībām. Pirmā saskarsme ar mediāciju bija jogas nodarbību beigās pirms vairāk kā 7 gadiem Kanādā. Kaut gan manas draudzenes meditēja, es vēl atturējos. Man šķita, ka vispirms vajag saprast, kas tur būs un mācēt meditēt, pirms iet kopā praktizēt.

Ko es darīju?

Meklēju Youtube dažādas meditācijas tehnikas, veidus, lasīju grāmatas, klausījos stāstos un pieredzēs un teicu: Jā, nākamreiz pievienošos.

Bet mana nākamā reize tik ātri nepienāca, jo es vēl nejutos iemācījusies meditēt.

Tāpēc šodien Tev gribu vairāk izstāstīt, kas ir lācītim vēderā un ko sagaidīt no individuālas vai grupu nodarbības. Ja Tev arī ir līdzīgi - aizietu, bet kā, es tak vēl nevaru stundu NEDOMĀT, tad neuztraucies, jo nodarbības vadīs pieredzējis pasniedzējs un soli pa solim izstāstīs Tev, kas būs jādara.


Jā, pirmkārt, jau tas, ko Tu domā, kas Tev būs jādara, visdrīzāk, nav patiesība. Pirmajā meditācijas reizē Tev noteikti būs daudz domu prātā un šaubu, un jautājumu. Tas viss ir normāli.

Tu vari skatīties uz sevi kā - es vēl nezinu, kā meditēt, vai arī -

es jau atnācu uz meditāciju un mācos.

Tu sākumā nezināsi, ko darīt. Neuztraucies, Tev būs skolotājs un grupu meditācijās Tev izskaidros, ko darīt. Skolotājs, piemēram, var likt elpot noteiktā veidā, vizualizēt situācijas, klusi atkārtot affirmācijas vai mantru. Ja ir uztraukums pirmajā meditācijas reizē, tad var gadīties, ka dzirdēsi tikai sākumu un pēc tam nesapratīsi, kas jādara, tas ir pilnīgi normāli. Atkal - uzslavē sevi, ka Tu uzdrīksties. Pēc nodarbības vari ar skolotāju pārrunāt tās norisi.

Aizmigt meditācijā ir normāli.

Jā, ļoti bieži cilvēki meditācijā aizmieg. Iedomājies, ja pēc garas dienas Tev beidzot ir iespēja atpūsties un atslēgt savas smadzenes, tad Tavs ķermenis ir pilnībā gatavs gulēt! Neuztraucies, ar laiku Tu iemācīsies, kā reklaksēt ķermeni, bet palikt nomodā un sekot līdzi meditācijas norādēm.

Ko man liks darīt meditācijā?

Elpot. Piemēram, skolotājs teiks, ka jāelpo caur degunu tā, lai jūti, ka vēders paceļas un nolaižas. Skolotājs norādīs, ka jāieelpo caur degunu, jāizelpo caur muti - dažādi elpas vingrinājumi ir paredzēti dažādiem rezultātiem, tos parasti skolotāji paskaidro nodarbībā.

Vizualizēt. Iedomājies savu sapņu pili kā bērnībā vai skaistu dārzu, mežu, jūras krastu. Relaksācijas meditācijām tie parasti ir skaisti dabas skati. Ja ej uz specifisku meditāciju, piemēram, iekšējā bērna ceļojums, tad Tev būs jāatceras epizodes no savas bērnības.

Affirmācijas vai Mantras atkārtošana. Skolotājs var vadīt meditāciju fokusējoties uz vienu emociju, sajūtu, īpašību, piemēram, mīlestība. Jums tiks iedota affirmācija vai mantra, kas jums pie sevis būs jāatkārto, piemēram, ''Es esmu mīlestība. Es esmu mīlēta.''

Vai Tev vēl ir bail? Vai jau ir sajūta, ka varētu mēģināt?

Es kā sertificēta jogas skolotāja iesaku - mēģini, ej kā uz eksperimentu izabudīt dažādus meditāciju veidus. Izmēģini un secini, vai Tev patīk. Pirms es atradu meditāciju, kas tiešām strādā man, es izmēģināju ļoti daudzas metodes. Es gribēju rezultātus un turklāt uzreiz, bet tikai laika gaitā iemācījos, ka meditācijas prakse uzlabojas tikai mēģinot, darot un meditējot, tāpēc iesaku sākt jau šodien.

Metodes un tehnikas, ko es mācu un ar ko dalos meditācijās, es apguvu pie Sadhguru, skolotāja, kurš vada jogas, meditācijas un apzinātības prakses Indijā un citur pasaulē.

Mācoties no Sadhguru un citiem pasaules skolotājiem, esmu izveidojusi kursu, kurā arī Tu vari apgūt meditāciju un apzinātību.

Iekšējo mieru iegūsi soli pa solim, apgūstot prakses sākot ar vieglākajām.

Šeit nebūs tikai meditācijas, Tev būs pieejams:

  • video vai audio ar skaidrojumiem;

  • meditācija - lai Tu varētu relaksēties un nodoties uzdevumiem;

  • + pdf, kur Tev būs vērtīgi jautājumi, ko vari atbildēt savā pierakstu kladē;

  • kā arī ''čeklists'', lai Tu vari atķeksēt padarīto un saņemt to serotenīna prieka devu, ka Tev ir izdevies.

Tu būsi daļa no lieliskas meditētāju komūnas. Tev būs iespēja atrast savu atskaites draudzeni, lai dalītos savā pieredzē, uzmundrinātu un būtu kopā.



Šeit būs arī jauni video un audio,

tik tikko ierakstīju pilnīgi jaunu video par Pateicības praksēm, kur papildus 5 pateicībām dienā es nododu jums arī spēcīgas prakses, ko man ieteica mani skolotāji un ko, praksē lietojot, esmu pati pārbaudījusi un varu teikt - strādā!


Rīta Rutīnas modulis pilnīgi pielāgots sievietes ciklam. Ne vienmēr Tev vajag aktīvo meditāciju un iet skriet. Tu vari darīt un nedarīt saskaņā ar savu ciklu, UN iegūt vairāk labsajūtas!


Pašapziņas celšanas prakses ikdienai - šeit būs praktiski padomi, ko Tu vari darīt katru dienu.


Ikdienas prakses Tev aizņems līdz 30 minūtēm un materiāli ir pieejami jebkurā laikā. Tu vari izvēlēties, kur un kad pildīt, lai pielāgotu prakses savam dzīves ritmam.


Jau šodien vari sākt ar šīm affirmācijām:


Esmu mierpilna.

Esmu harmonijā ar sevi.

Es jūtos droši.

Es esmu drošībā.

Miers sākas manī.





106 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page