top of page

Kļūdas, kuras Tev neizstāstīja citi. Online bizness.

Updated: Dec 15, 2021

Čau! Es vakar atrunāju Alisi no pašnāvības izdarīšanas, palīdzēju Artūram veikt pirmos soļus, lai viņš atrastu pozitīvu vidi savai izaugsmei, iedrošināju Samantu pārveidot savu hobiju par ienākumu avotu un ar Santu mēs svinējām viņas pirmo veiksmīgo mēnesi pārdodot onlainā.
Mani sauc Monta un šādi es 1.5 gada laikā esmu izveidojusi veiksmīgu biznesu onlainā, kas pelna.

Vai Tev jau ir bizness online?
Vai Tev ir ideja?
Vai Tev gribas online biznesu?

No 0 līdz ienākumiem, kas mērāmi 1500 eiro mēnesī, pusotra gada laikā ir diezgan ātri, vai ne? 2020. gada janvārī es atbraucu uz Latviju paciemoties, pēdējos 12 gadus biju dzīvojusi ārzemēs. Man nebija LV sekotāju, vispār nezināju neko par LV tirgu, ko dara Instagram un ko pārdot, ko nē, kāpēc. Man bija iedvesma, vajadzēja naudu un, kad pasauli aizslēdza ciet, es pieņēmu sev izaicinājumu - es zinu, ka bagātie sliktos laikos paliek vēl bagātāki un ka tieši sliktie laiki var būt super ražīgi un veiksmīgi. Pieņēmu šo sev par patiesību un sāku darboties. Stāstīju sev, ka šobrīd būvēju stāstu, spēcīgu stāstu, kā no 0 var tikt līdz 1 000 000. Kā no nekā var visu, kā vienkārši cilvēki var sasniegt daudz.
Šogad septembrī workshop`ā pie Sindijas Bokānes man bija AHA moments. Es taču pelnu tikai online, man viss ir online. Pag, es dzīvoju to dzīvi, ko es gribēju!
Kad mans koučš man prasīja biznesa ciparus - ienākumus, mērķus un kurš produkts man nes naudu -, es arī atskārtu, ka gada griezumā mani ienākumi ir bijuši no 1500 eiro uz augšu, ir bijuši arī mēneši ar ienākumiem, kas mērāmi 5000 eiro, un ir bijuši arī ļoti zemie mēneši, bet gada griezumā - es esmu veiksmīga. Tāpēc tagad esmu nolēmusi, ka vēlos dalīties ar informāciju, kas arī man ir palīdzējusi augt.

Kā es sāku un kā vari sākt Tu ar 0 eiro budžetu? Kādos veidos var sākt pelnīt?
Var pārdot neko vai vajag produktu, lai pārdotu?
Cik daudz laika un naudas es ieguldu?

Šis noteikti nav tāds iedvesmas stāsts, pēc kura varēsi sēdēt un neko nedarīt, un tikai skaitīt pasīvos ienākumus. Tev noteikti būs jādara arī kaut kas praktisks. Es arī domāju, ka man vajag kameru, gaismas, jaunāku telefonu, lielu auditoriju - atgādināšu man LV auditorijas nebija, tikai daži draugi, kuri vēlāk atsekoja. Tā kā mani draugi prasīja jogas nodarbības, tad izīrēju nelielu telpu, kur to varētu pasniegt, taču ar Covid-19 pirmo vilni vienīgā telpā biju es.
Kad visu aizslēdza ciet, es redzēju, ka nav īsti jēgas meklēt kaut kādus veidus, kā braukt prom, vai ilgi sūdzēties par to, ka nevaru cilvēkus paņemt uz privātnodarbībām. Es sāku ar jautājumu - KO es varu darīt šeit un tagad? Kādas idejas, iespējas un kas nāk pie manis?
Telpa ir. Cilvēki ir pieejami Zoom un online vairāk kā jebkad. Tātad jāstrādā ar online produktiem. Kā to, ko es daru es varu pārnest online? Sāku piedāvāt jogu un meditāciju online, bet cilvēki ieradās tikai uz bezmaksas nodarbībām. BET es izveidoju maksas Facebook grupu (gribēju bezmaksas, bet sākotnējā doma bija - es gribu pelnošu, tapēc uzliku cenu 20 vai 25 eiro mēnesī), sāku aicināt tos, kuri klausījās manas online meditācijas - ar bezmaksas aicināju uz maksas. Sākumā es pasniedzu tikai meditāciju, jo man bija bail dalīties ar citām zināšanām
Podkasts man iedos to foršo vidi?! Darām! Katru dienu uzrunāju ļoti daudz cilvēkus, aicināju kā viesus uz savu podkastu, lielākā daļa teica jā, un es pat nepamanīju, kurš teica nē. Izdomāju, ka tomēr gribu atlīdzību. Domāju - kā es varētu nopelnīt ar podkastu? Nodomāju - uzrunāt sponsorus? Tomēr man gribējās saglabāt brīvību. Tāpēc es nedarīju neko, jo sapratu - man patīk brīvība un darīt, un man sponsors nesaka, ko darīt. Tomēr zināju, ka mans mērķis ir uzrunāt un veidot foršas sarunas. Iepazīties. BET es sāku apliecināt - par katru podkastu es nopelnu X summu. Un mani viesi sāka man piedāvāt dāvanas. Interesanti?! Man izveidojās stabils kontaktu saraksts un jauni sekotāji. Ar lielāku auditoriju arī vairāk cilvēkiem interesēja mana privātā Facebook grupa.

Vai Tev ir ideja sākt podkastu? Un ir bail sākt no 0?
Kādā jomā Tev ir aizrautība un par ko Tu varētu runāt no rīta līdz vakaram, dalīties, postot, diskutēt?
Kādu grupu Tu varētu izveidot Facebook, maksas vai bezmaksas, kur pulcētos cilvēki?

Uz otro lockdown es sapratu, ka man tiešām jāveic viss online. Facebook grupa tajā brīdī nesa ap 200-500 eiro mēnesī, kas bija forši, un man tas aizņēma ap 3h nedēļā (nu īstenībā vairāk, jo es uztraucos par to, kā dabūt jaunus cilvēkus vai pierunāt vecos palikt ilgāk utt.). Es vairākas reizes mainīju konceptu, pulēju līdz panācu perfekto - ar un bez tiešsaistes zvaniem, video ierakstiem, bezmaksas dāvanām, abonamentiem utt.
Otrs posms bija - iziet no savas komforta zonas. Tādi vārdi kā Manifestācija, Vortex, Pārpilnība, Nauda - vispār ļoti neērti man, kur nu vēl publikas priekšā. Bet jutu, ka jādara. Janvārī pati gribēju iziet Gabby Bernstein manifestācijas izaicinājumu un domāju - o, tulkošu un ko līdzīgu došu LV sekotājiem, mana auditorija ir paaugusies un varbūt kāds gribēs. Ar mikipeles ausīm Instagram Live izstāstīju par šo ideju, nodomāju, ka Sandra un Ieva noteikti pieteiksies, tad trijatā varēsim. Zināju, ka gribu kaut kādu atlīdzību, lai nejūtos bezmaksas izmantota, un teicu, ka izaicinājuma maksa būs 10 eiro. Un manā e-pasta kastītē sāka plūst pieteikuma vēstules. Es atceros, ka vakarā brālim teicu - re man jau 36 cilvēki, kas ir 360 eiro. Pēc vakariņām saku - eu, 70… No rīta pamostos un bija pāri 150. Es nespēju noticēt, ka cilvēki pavelkas, ja es pasaku skaļi - Yo, manifestējam kopā! Biju šokā, jo tas nebija perfektais scenārijs - labas gaismas, meikaps un ritīgs pre-sale kalendārs ar kampaņām un klientu iesildīšanu. NOP! Vienkārši viens vakara Instagram Live izdarīja brīnumu.
Perfektais var nenest rezultātus. Rezultātus nes darīšana (jo es aizmirsu pieminēt 200 citus live, kur nepārdevu neko, jo īstenībā arī neko netirgoju, vai daudzos postus pirms tam, kur man vēl nebija produkta). Iespējams ir viss, un visdrīzāk tā būs kāda notizlošanās, kura pārdos visvairāk.

Cik ilgi Tu jau domā par online biznesu vai arī varbūt domā, kā tā viena kampaņa uzies gaisā?

Turpmāk katru nākamo izaicinājumu es taisīju uz iepriekšējā bāzes - kā nākamo līmeni. Daudzi palika, pievienojās jauni cilvēki, un tā es uztaisīju 4 izaicinājumus šogad, kopā nopelnot 7000 eiro. Cik daudz laika tas man aizņēma? Ap mēnesi katram un ap 1-2h dienā. Es pelnīju tā, ka ik rītu ierakstīju video, komunicēju ar cilvēkiem, palīdzēju viņiem atrisināt blokus, uzlabot ikdienu, aiziet no vides, kura neiedvesmo.
Kas pārdod? Tu. Tava seja, Tava enerģija. Es pamanīju, kad pati esmu hype un safanojusies par jauno ideju, es eju, stāstu un vienkārši cilvēki pavelkas man līdzi. Tad sapratu, ka man jākopj sava enerģija. Man jājūtas labi. Man jābūt ideālā kārtībā, lai es veiksmīgi pelnītu. Un man jāklausās - klienti vienmēr izstāsta, ko viņi grib. Es ieklausos un radu!

Ko Tev ir prasījuši Tavi klienti, Tava auditorija?
Vai Tu esi prasījis savai auditorijai, kas viņiem ir vajadzīgs?
Pieņemsim, ka Tev ir ideja. Vai Tu esi paprasījusi, vai kādam tā ir interesanta?

Kad es ieguvu lielāku pārliecību? Tā radās tikai ejot šo visu soli pa solim vai, precīzāk, DAROT SOLI PA SOLIM. TĀ neradās, skatoties vēl vienu iedvesmojošo Youtube video vai Instagram Live, bet radot savu Youtube un Instagram saturu.
Es nezināju kas un kā sanāks, kas aizies, kas nē, bet es zināju - kaut kas aizies, kaut kam ir jānoved pie kaut kā, kas ritīgi sanāks! Man radās drosme un tāda latvietim neraksturīga pārliecība "es varu pastāstīt par sevi un man vienalga, jo, ja es nestāstu - kā par mani zinās?!".

Vai no Tava Instagram vai sociālo mediju profila var saprast, ko Tu pārdod?
Vai Tu esi ielikusi postu ar to, ko Tu dari?

Es iemācījos runāt par naudu - nosaukt cenu NEDREBOT. Iemācījos domāt labu par klientiem, sapratu, kādus es viņus vēlos un kādus nē. Es izvēlos klientus, kas iegulda savu enerģiju, lai saņemtu manējo.
Pati sev izveidoju motivāciju darīt! 2020.gada sākumā es apsolīju nevienu grāmatu vairs nelasīt, neklausīties, ja es nedarīšu... Bet man ļoti patīk lasīt grāmatas. Es drīkstu lasīt tikai tad, ja es daru. Jo es sapratu, ka nedarot, es sevi vienkārši vedu dziļākā depresijā.
 

Ko mēs darīsim jaunajā kursā "Pārdot Sevi Pārliecinoši"?

DARĪSIM LIETAS! REĀLI UN PRAKTISKI. UN VISI VARĒS REDZĒT, KĀ MĒS DARĀM!

Vai Tev gribas iemācīties tādu pārliecību kā man, ar kuru es palīdzu cilvēkiem dzīvot dzīvi labāk?
Kā Tev patiktu, ka klienti katru dienu slavētu Tevi par to, kā Tu iedvesmo un cik lielisks ir Tevis radītais produkts? Ka viņi nevar sagaidīt, kad būs nākamā lieta, ko Tu pārdosi?
Vai Tev gribas noteikt tādu cenu, par kuru jūties lieliski? Un, to nosaucot, Tu uzreiz nepiedāvā atlaidi vai nejūties neērti klienta priekšā?

Kāpēc Tev varētu palīdzēt mans kurss?
- Tu gribi palīdzību, konkrētas ikdienas lietas checklist ar "KAS MAN JĀDARA?",
- komūnu, kurā Tevi atbalstīs,
- izmaiņas 4 nedēļu laikā, kuras Tev palīdzēs sasniegt rezultātu.
Mēs kopā darbosimies 4 nedēļas - divas decembrī, divas janvārī.
Katru dienu Tev būs čeklists ar to, kas ir jāizdara, un, lai gan var salikties "Oh, vēl kaut kas jādara?!", tas īstenībā padarīs Tavu dienu vieglāku un fokusētāku.
Vide - vide ir tāds faktors!!! Iedomājies vidi, kurā atbalsta Tavu trakāko sapni - aiztaisi acis un ieraugi, kā visi fano un sūta labo enerģiju, lai Tev izdodas! Forši, vai ne? Tieši tāda ir mana komūna!
Mēs kopā parādīsim Tavu seju pasaulei - Instagram video/story un postos. Cilvēki varēs beidzot redzēt, ka Tu kaut ko dari, ka Tev ir produkts vai ka Tu kaut ko esi sākusi piedāvāt! Jo kā gan Tevi var atrast, ja Tu slēpies?
Un, ja Tev liekas, ka Tu negribi rādīties, tad atceries, ka cilvēks pērk no cilvēka! Cilvēki pērk Tavu enerģiju. Ja Tavu produktu pārdot kāds cits, viņs pārdod to savā stilā, savā veidā - varbūt ar zemu pašapziņu, varbūt negribīgi. Tu atdod varu cita cilvēka rokās.
No Tevis varēs nopirkt. Es palīdzēšu Tev sakārtot to, lai Tevi atrod un var Tavu produktu ieraudzīt. Pašapziņa - automātiski paaugstināsies! No visa, ko mēs DARĪSIM! :)

82 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page