top of page

Kas ir Sapņu/Mērķu Karte jeb "Vision Board"?

Updated: Jan 16, 2022

Čau čau, radošā!
Tu noteikti esi dzirdējusi, kā kāda no Tavām draudzenēm vai Instagram personām veido mērķu karti un ka pēc tam stāsta kā X un X piepildījās.
Man pirmās, pavisam neapzinātās mērķu kartes bija skaistu bildīšu kolekcionēšana no žurnāliem bērnībā. Es griezu ārā to, kas patika, un tad vienkārši kaut kur noglabāju vai arī līmēju uz sava vecā rakstāmgalda. Tur bija ceļojumi, skaisti trenēts ķermenis un grāmata ''Alķīmiķis''. Vēlāk visādas bildītes es saglabāju datorā - vietas, kur vēlos nokļūt un aizceļot. Un vēl pēc gadiem arī es pievienojos tam pulciņam un varēju teikt: ''Man arī piepildījās!''.
Bet kā un kas tad tur īsti nostrādāja?

Pirmkārt, mērķu kartes kopā likšanas procesā Tu atļauj sev sapņot un pavadi laiku, lai apdomātu, ko patiešām vēlies. Tev beidzas ikdienas skrējiens, skaistu bildīšu meklēšāna un skatīšanās rada Tevī patīkamu noskaņojumu. Tas jau ir forši - veidojot, Tu esi harmonijā un labsajūtā ar sevi.

Mērķu karte iedod Tavam prātam virzienu, kurā doties. Iepriekš Tu varbūt meties no viena projekta otrā vai klausies, ko cilvēki apkārt Tev grib, un pēkšņi Tev sagribas to pašu. Kad pieslēdzies savai mērķu kartei, Tu beidzot sadzirdi, ko vēlies Tu.

Vizuāla bilde, kas katru dienu ir redzamā vietā, atgādina Tev, ka sapņu dzīve jau ir ceļā pie Tevis, un arī Tu tai tuvojies, tāpēc lietas notiks ātrāk nekā tad, ja Tu vienreiz gadā iedomāsies, ka vēlies jaunu mašīnu vai ceļojumu.