top of page

Afirmācijas - kas tie par zvēriem?

Jā, ir jau runāts un kaut kur dzirdēts, bet, ja vēl tāda grāmata kā ''Noslēpums'' vai kādi pozitīvās domāšanas spēki ir gadījušies pa ceļam, tad noteikti Tev šī tēma nav sveša!Bet te es vairāk par savu personīgo pieredzi, jo izlasīt un 'zināt', kas ir afirmācijas ir viena lieta, bet otra ir tās atrast, pielietot, pielāgot un ,galvenais, ko darīt, kad tās nedarbojas vai kaut kas noiet greizi.


Es sāku ar afirmācijām, kad man bija 14 gadi - uz spoguļa stiprināju līmlapiņas ar uzrakstiem: ''Es esmu skaista! Es esmu stipra! Man ir labi draugi!''. Biju samācījusies no kādas grāmatas un centos sevi pārliecināt, un noticēt sev. Pēc pāris gadiem izdevās. Ar savām šī brīža zināšanām es zinu kāpēc tik lēni -


pielietošanas biežums, veids + emocijas ir svarīga sastāvdaļa.

Tajā vecumā es tikai tās uzrakstīju un tās man 'šad un tad' atgādināja par to, ka varbūt es arī esmu skaista.


Apzināti ar afirmācijām strādāju kādu septīto gadu, un šo gadu laikā ir bijuši gan superīgi atgadījumi, gan tādi - nu kā, bet es taču gribēju ko citu.


Piemērs: rakstīju, ka man uz konta ir 1000 latu. Jā, vēl latu laikā. Lai iegūtu vīzu uz Kanādu, man uz mirkli draugs pārskaitīja 1000 latu. Es paskatos kontā - toč ir! Tikai nav jau mani!

Iemācījos, ka precizitātei ir nozīme.

Bija laiks, kad aprakstīju savu ideālo dzīves veidu: ''Es dzīvoju tropiskā valstī, tuvu pludmalei un varu pavadīt daudz laika ārā. Man vienmēr ir pieejami svaigi dārzeņi un augļi.''

To dzīvojot tomēr sapratu, ka nekā tur tāda nav tajās tropiskajās pludmalēs un tas laikam arī nav īsti man. Biju ''aizņēmusies'' afirmācijas no citiem. Atkal sapratu, ka man jāiepazīst sevi, lai zinātu, ko rakstīt afirmācijā, un lai tad, kad piepildās, tas ir tāds ideāls moments.

Saprast, ko vēlos tieši es un kas man ir šobrīd svarīgi.

Šobrīd es, protams, vēljoprojām esmu procesā. Testēju, mēģinu un skatos, kas sanāk un kas nē. Bet es vienmēr eju ar šādu jautājumu:


''Ko šobrīd vajadzētu visvairāk? Ko man gribās? Ko ''sakārtojot'', sakārtosies viss pārējais?''


Piemēram, tā var būt nauda -

Tad es sev rakstītu afirmācijas: Nauda nāk pie manis viegli un visdažādākajos veidos. Es zinu, ka man vienmēr pietiek un paliek pāri. Ir daudz un dažādi veidi kā iegūt, nopelnīt un saņemt naudu.


Vai arī attiecības -

Man ir skaistas attiecības ar savu otro pusīti. Mēs dziļi cienām un mīlam viens otru. Katra diena kopā ir pilna pateicības un piedzīvojumu. Es tik ļoti novērtēju, ka mēs esam satikušies.


Ja neapmierina spoguļa tēls -

Mans ķermenis ir mans templis. Es rūpējos un kopju savu ķermeni. Es jūtos savā ķermenī kā mājās. Katru dienu jūtos ar vien spēcīgāka un stiprāka. Es pieņemu sevi tieši tādu, kāda es šobrīd esmu, un ļoti sevi mīlu.


Taču vislabāk ir sākt ar sevi un savu iekšējo pasauli -

Es esmu mierpilna. Manī ir pārpilnība ar dzīvības enerģiju. Es mīlu, kā es pavadu laiku ar sevi un cik daudz jauna es iemācos par sevi katru dienu. Ienākot telpā, visi sajūt manu klātbūtni, un es izstaroju mieru, prieku un mīlestību.


Kā pielietot, lai izdodas?

Disciplinēti un ar sajūtu!


Savas afirmācijas sev ierakstu un klausos - ierakstu tad, kad esmu ļoti pacilātā garstāvoklī, ar daudz emocijām. Ja mana afirmācija ir, ka jūtos katru dienu priecīga, tad, to lasot, es lasu ar smaidu, ar prieku. Vislabāk, man pašai ierakstot, sanāk sev stāstīt un aprakstīt situāciju, tad ir tas ''feelings''.


Es arī rakstu savā kladītē. Jā, tās pašas afirmācijas un katru dienu. Kad ir vēlme, pierakstu klāt kaut ko jaunu. Kad piepildās, pateicos, pamainu.


Ir spēcīgs veids, kā ar tām darboties - lasīt sev pie spoguļa. Ar šo mēs esam vairākas reizes darbojušās retrītos, un es izmantoju arī privātajās nodarbībās. Ļoti dziļa sastapšanās ar sevi.


Man ir arī tādas, kas ir makā, telefonam uz ekrāna, pa māju izlīmētas un ir arī īpaša melnā klade, kur rakstu ar kreiso roku.


Ar ko sākt? Te būs recepte afirmācijām:

Pajautā sev: Ko es gribu?

Atbildi sev godīgi, patiesi un no sirds.

Paskaties, vai Tu esi atbildējusi, ko Tu gribi, vai izklāstījusi to, ko negribi?


Tad uzraksti to tagadnes formā, ar emocijām un tā, ka vari sajust.


Piemērs:

Ko es gribu? Lai man nav trauksmes lēkmes.

Izņemam vārdu ''nav'' - mums vajag pozitīvo.

Es gribu būt mierīga jebkurā situācijā.

Tad pārveidoju to uz ''šo brīdi'':

Es esmu mierīga, es ar katru dienu arvien vairāk kļūstu mierīgāka jebkurā situācijā.

Un tagad ieraksti plānotājā, kad, cik bieži un ilgi Tu to praktizēsi ikdienā. Jo uzrakstīta afirmācija ir aptuveni 5% no visa. Tālāk ir prakse un pārbaudes laiks, lai viss piepildās.


Ja neizdodas, ko tad?

Es vienmēr skatos, vai tas, ko es rakstu, ir tiešām kaut kas, ko es gribu, un vai es dziļi iekšā sev ticu tam. Ir lietas, kas mums ir ļoti zemapziņā ieprogrammētas, un tās var mums līdz galam neatļaut sev noticēt. Ir veidi kā un ko darīt ar tiem, lai pārverētu, par tiem esmu stāstījusi savās FB grupās un arī podkastos dalījusies. Viena no lietām, kam es šogad izgāju cauri - neviena no manām afirmācijām, ka varu pelnīt pietiekami ar jogu un meditāciju nestrādāja.

Manā zemapziņā jogas cilvēka tēls = nabadzība. Sēdi alā un meditē. Tev neko nevajag.

Tad es sev pajautāju - bet kurš cilvēks ir tas, kam ir, kam pietiek, kurš saņem naudu? Uzreiz atbilde - biznesa. Vai es varu būt jogas un meditācijas biznesā? Jā!


Afirmācijas vajag izmēģināt un lietot vismaz 40 dienas. Katru dienu. Varbūt, ka no sākuma, nepamanīsi rezultātu, jo skatīsies ''ierastajos'' virzienos - gaidīsi, ka Tevi darbā slavēs, bet nepamanīsi kā bērni priecājas par Tevi. Tāpēc vismaz vienreiz mēnesī sarunā ar sevi tējas randiņu un pārskati afirmācijas. Ja biji uzrakstījusi: Es jūtos lieliski savā ķermenī - pajautā sev - kur es šomēnes jutos tā? Kā tas notika? Kā es to varu paveikt atkal?


Vēl viens veids - pārraksti afirmāciju. Zini, ka gribi, lai Tev ikdienā ir daudz enerģijas, bet šī afirmācija nav to atnesusi. Atkal randiņš ar sevi. Šoreiz uzliec savu mīļāko dejojamo dziesmu, izdejojies un tad pieraksti pilnu klades lapu ar to, kā tas ir just daudz enerģijas, apraksti situācijas, sīkas detaļas. Kad jūties tā, ka varētu visu dienu gulēt, izvelc no spilvena šo afirmāciju un izlasi sev skaļi. Es ticu, ka Tu sajutīsi to enerģiju, un kaut kas Tevī sakustēsies.


Vai vēlies uzrakstīt afirmācijas kopā? Piesakies uz individuālo nodarbību vai grupas nodarbību janvārī! Raksti uz ommmsome@gmail.comKā Tev šis noderēja un par ko vēlies uzzināt sīkāk?

409 views0 comments

Comentários


bottom of page